روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو در خبری غافلگیرکننده اعلام کرد جرارد پیکه ستاره بارسلونا تصمیم گرفته از فوتبال خداحافظی کرده و با نامزد شدن در انتخابات ریاست باشگاه بارسا شانس خود را برای بدست گرفتن مدیریت باشگاه بیازماید.

موندو دپورتیوو می گوید جرارد پیکه 34ساله تصمیم گرفته دست به اقدامی بزرگ بزند. او که با مصدومیت شدید از ناحیه زانو مواجه شده نتوانسته از پزشکان تضمین بگیرد که در صورت جراحی نشدن می تواند سلامتش را کاملا بدست بیاورد و مثل گذشته در میادین حضور یابد. او به همین علت تصمیمی بزرگ گرفته و قصد دارد با خداحافظی از فوتبال نامزد انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا شود.

پیکه مایل به جراحی شدن نیست و معتقد است بارسا با حضور رونالدو اراوخو و اریک گارسیا جانشین مناسبی برای او دارد. در نتیجه پیکه به این نتیجه رسیده که در این شرایط دشوار، زمان مناسبی است که خود را برای بدست گرفتن مدیریت باشگاهی که دوست دارد آماده کند.

موندو می گوید پیکه از ستاد انتخابات باشگاه درخواست 65هزار برگه رای کرده و قصد دارد در روزهای آتی این تعداد امضا را از اعضای باشگاه بگیرد تا رسما بتواند نامزدی اش را برای انتخابات اعلام کند. پیکه حتی با کارلس توسکتس رئیس موقت باشگاه در این باره صحبت کرده است.

این روزنامه می گوید پیکه بعد از شکست 8-2 مقابل بایرن مونیخ تصمیم گرفته بود که نامزد انتخاب ریاست باشگاه شود و فوتبال را کنار بگذارد اما رونالد کومان او را متقاعد کرده بود که به بازی کردن ادامه دهد. اما جرارد حالا به این نتیجه رسیده که زمان مناسب برای اجرایی کردن تصمیمش فرا رسیده است.

موندو دپورتیوو می گوید پیکه برای دیگر نامزدهای انتخابات ریاست باشگاه از جمله خوان لاپورتا احترام قائل است چرا که لاپورتا به مدت دو سال رئیس او در بارسا بوده اما جرارد باور دارد که با توجه به کاریزما و شناختی که از باشگاه دارد می تواند در انتخابات از پس دیگر نامزدها و از جمله لاپورتا برآید.

با اینکه پیکه تا کنون سابقه و تجربه مدیریتی ندارد اما پدربزرگ او آمادور برنابئو در گذشته نایب‌رئیس باشگاه بوده و تا دو هفته پیش به عنوان رابط بارسلونا با یوفا در این باشگاه خدمت می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید